Hughes & Kettner

Smart and from the heart!

PEŁNA NAZWA
Hughes & Kettner Amplification

ROK ZAŁOŻENIA
1984

MIEJSCE ZAŁOŻENIA
Neunkirchen, Niemcy

PRODUKTY
Wzmacniacze, głowice, komba, wzmacniacze podłogowe, pedały efektów

OFICJALNA STRONA
www.hughes&kettner.com

Historia brandu

Firma Hughes & Kettner od samego początku dążyła do tego, aby stać się światowym synonimem najwyższej jakości wzmacniaczy gitarowych. Wzmacniacze te, produkowane w Niemczech, są owocem życiowej pasji i dążenia do realizacji wizji – sprawienia, aby doskonałe brzmienie było dostępne dla każdego wymagającego gracza.

Założyciele firmy (i bracia) Hans i Lothar Stamer rozpoczęli produkcję własnych wzmacniaczy gitarowych w 1984 roku. Chociaż przestrzeń produkcyjna była początkowo niewielka, absolutnie nie dało się tego powiedzieć o ich aspiracjach. Wkrótce reputacja wzmacniaczy braci Stamer w zakresie kunsztu wykonania i wydajności zaczęła sięgać coraz dalej, co skłoniło ich do ciągłego rozszerzania działalności.

Wszystkie produkty Hughes & Kettner są projektowane i wytwarzane z ogromną dbałością o szczegóły. Najnowocześniejsze, sterowane komputerowo linie produkcyjne z precyzyjnymi frezarkami CNC i maszynami do obróbki metalu, w pełni zautomatyzowane systemy emaliowania oraz roboty wykonujące szeroki zakres zadań produkcyjnych są w firmie na porządku dziennym. Gwarantuje to nie tylko absolutnie stały, wysoki poziom jakości, ale także czyste i zdrowe środowisko pracy. Niestety, nie wszyscy traktują ochronę środowiska tak poważnie, jak powinni; brand już dawno postanowił dać dobry przykład. Stosując drewno wolne od zanieczyszczeń, emalie na bazie wody oraz rygorystyczną strategię recyklingu i unikania odpadów, wziął na siebie część odpowiedzialności za stan naszego środowiska.