Spector

NASZE NARZĘDZIA – TWÓJ TON

PEŁNA NAZWA
Spector

ROK ZAŁOŻENIA
1976

MIEJSCE ZAŁOŻENIA
Nowy Jork, USA

Produkty
basy

OFICJALNA STRONA
www.spectorbass.com

Historia brandu
BROOKLYN, NOWY JORK

Zanurzenie się w historii i atmosferze marki Spector jest jak wejście w tajemniczy zaułek położony gdzieś pomiędzy ulicami Brooklynu a typowymi nowojorskimi korkami. Marka Spector jest dokładnie tam – w muzycznej historii Brooklyn Borough, w energii Nowego Jorku, w pasji kojarzonej z Woodstock. To wyimaginowane miejsce, symbolizujące to, co reprezentują gitary basowe Spector. Jest przestrzenią dla rzemiosła, pasji i prawdziwego piękna. Mamy tu do czynienia z 45 latami pracy lutników; ludzi, którzy kochają gitary za ich brzmienie, styl i siłę wyrazu. Wartość instrumentów i sprzętu Spector nie opiera się wyłącznie na jakości produktów, z których są wykonane. Wartość bierze się z unikalności i artyzmu. Każda gitara basowa zdaje się opalizować wyjątkową energią.

MIT O PIGMALIONIE

Projektowanie gitary basowej Spector jest jak tworzenie śpiewającej rzeźby. Czy przypomina Ci się mit o Pigmalionie? Cóż, bardzo słusznie, ale Spector tworzy przedmioty, których nie trzeba obsypywać kwiatami, aby zechciały współpracować z Twoimi klientami. Wystarczy pokochać gitarę basową – a gitary basowe Spector są uwielbiane przez największe autorytety sceny muzycznej XXI wieku. Po te instrumenty sięgają legendy: Aaron Mills (Outkast, Gwen Stefani), Bryan Beller (Joe Satriani), Guy Pratt (Madonna, Pink Floyd, Michael Jackson) czy Ian Hill z Judas Priest. To tylko niektórzy z artystów oficjalnie promujących markę Spector. Kiedy powstaje nowa gitara tego brandu, twórcy myślą o niej jak o rękodziele; na wszystkich etapach jej projektowania. Wiedza na temat drewna i kształtowania brzmienia poprzez jego dobór jest podstawą filozofii marki.

LEGENDARNY DESIGN

Gitary basowe Spector to marzenie dopracowane w każdym szczególe, zachwycające zarówno z przodu, jak i z tyłu. Opisując szczegóły, trzeba by się zatrzymać przy każdym calu tej muzycznej rzeźby. Jak mawiają twórcy basów Spector: czasem chce się płakać, gdy instrumenty opuszczają warsztat. Tym, co w wyjątkowy sposób urzeka i wyróżnia gitary marki, jest drewno. Lutnicy traktują je jak wzór, który sam w sobie jest urzekający. Kolor wykończenia – zazwyczaj bardzo intensywny – opiera się wyłącznie na naturalnych właściwościach surowca, z którego został wykonany bas. Czuć szacunek dla materiału, z którego konstruowane są te instrumenty. Tak to już jest: basówki tworzone są z wyczuciem, niespiesznie, z rozmysłem. Tak właśnie pracują prawdziwi legendarni lutnicy z Brooklynu.