Brand ID

TAM, GDZIE ZACZYNA SIĘ EKSPRESJA

PEŁNA NAZWA
Albert Augustine Ltd. 

ROK ZAŁOŻENIA
1944

MIEJSCE ZAŁOŻENIA
New York, USA 

PRODUKTY
Struny gitarowe

OFICJALNA STRONA
www.augustinestrings.com

Historia brandu

Albert Augustine był duńskim imigrantem, entuzjastą gitary i początkującym lutnikiem. Był również członkiem-założycielem The New York Society for the Classic Guitar, pierwszej organizacji, która prezentowała poważne koncerty z udziałem gitary klasycznej w Nowym Jorku. Wydawał również prestiżowe czasopismo Guitar Review.

HISTORIA AUGUSTINE TO HISTORIA GITARY

W latach 40. XX wieku trudniej niż kiedykolwiek było zdobyć dobrej jakości struny. W tamtym czasie były one wykonywane z jelit zwierzęcych (głównie owczych). Poza niespójnością strun wykonanych z materiałów organicznych, ich użycie jako szwów polowych podczas działań wojennych sprawiło, że stały się niezwykle rzadkie. Brak dobrych strun szczególnie dał się we znaki Andrésowi Segovii, hiszpańskiemu wirtuozowi, którego wysiłki, by wynieść gitarę z salonu na scenę koncertową uczyniły z niego międzynarodową sensację.

"OD NAJWCZEŚNIEJSZEGO DZIECIŃSTWA – I MAM WRAŻENIE, ŻE MUSIAŁEM GRAĆ NA GITARZE, ZANIM SIĘ URODZIŁEM!"
Andrés Segovia.

Albert zmarł w 1967 roku. Wówczas stery Augustine Strings przejęła jego żona Rose. Działając na rzecz spuścizny męża, dbała o rozwój kariery muzycznej wielu najbardziej wpływowych gitarzystów drugiej połowy XX wieku.

Albert i Rose byli dumni ze swojej firmy, ale to duma z ogólnoświatowej społeczności gitarowej zainspirowała ich do działania na rzecz wszystkich muzyków grających na tym instrumencie. To fundamentalna idea, według której Augustine Strings działa do dziś.